Decoupage - co to jest?

Decoupage Międzyzdroje

Poradnik Klienta

Decoupage – co więc istnieje? Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów np. z drewna lub ceramiki, poprzez naklejenie na nie obrazu z papieru. Następnie budynek jest pokrywany warstwami lakieru. W efekcie wzór wygląda jak stworzony.

Decoupage Gościno

Krótka historia decoupage’u

Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika oznaczającego ”wycinać”. Metodę tę korzystali jako główni syberyjscy nomadzi do ozdabiania grobów zmarłych. Od nich metodę serwetkową przejęli Chińczycy. Stosowalibyśmy oni decoupage’u do dekorowania m.in. lampionów i okien. W XVII wieku sztuka ozdabiania papierem zawitała we Włoszech, a później zaczęła być zużywana w całej Europie. Meble wykończone metodą serwetkową stanowiły tańszą wersję bardzo popularnych chińskich przedmiotów. Decoupage zajmował się ogromną popularnością także w latach późniejszych, m.in. na dworze Ludwika XV.
Nadaj duszę przedmiotom codziennego użytku

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Szukasz innego środka na ozdobienie mieszkania? Oraz że potrzebujesz zajęcia, które pozwala Ci oderwać się od codziennego pędu? Decoupage to obiekt w jeden raz dla Ciebie. Dzięki niemu, możesz przywrócić zniszczone sprzęty domowe do mieszkania, stworzyć nowy prezent lub zrealizować wizję wystroju mieszkania, która weszła w miejscu z początku braku odpowiednich ozdób. Nie umiesz znaleźć odpowiednich dekoracji świątecznych? Przygotuj je taż! Wybierz dokładnie taki wzór jaki zmierzasz i technologią serwetkową stwórz własne, oryginalne pisanki lub bombki.
Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia

Decoupage Gościno

Podstawki pod kubki, szkatułki, kuferki na biżuterię i pielęgnacji, wazoniki, pojemniki na chusteczki… dzięki technologii serwetkowej możesz całkowicie zmienić przestrzeń wokół siebie.
Decoupage Gościno

Nie ważne czy chciałabyś odświeżyć starą komodę, tchnąć bycie w donicę na balkonie czy ozdobić w nowy sposób słoiki na materiały. Wszystko obecne także dużo bardzo możesz osiągnąć przy zachowaniu tylko kilku prostych narzędzi.
Decoupage Gościno

Decoupage krok po kroku

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z decoupagem, najlepiej zacznij od ozdabiania obiektów drewnianych, ponieważ łatwo się spośród nimi robi. Wybrany przedmiot najpierw trzeba wyczyścić drobnoziarnistym papierem ściernym. Po oczyszczeniu i wytarciu szmatką, pomaluj go akrylową farbą. Wybierz wzór który potrzebujesz zastosować i wytnij go. Jeśli używasz serwetki, zostaw tylko warstwę z ilustracją. Teraz przyklej wybraną grafikę specjalnym klejem do decoupage’u. Możesz i zastosować klej uczyniony z roztrzepanego białka jajka. Posmaruj spód i wierzch obrazka. Tym sezonem jest zapewnienie ozdabianego przedmiotu lakierem tak, by papier nie był słyszalny przy dotykaniu ozdabianej powierzchni.
Narzędzia do decoupage’u

Decoupage cieszy się coraz popularniejszą popularnością. W interesach plastycznych kupimy bez problemu klej, farby akrylowe i lakier używany w technice serwetkowej. Znajdziemy tutaj również mnóstwo wzorów, które potrafimy wziąć do ozdabiania przedmiotów, ale wielu spośród nich potrafimy jeszcze zauważyć we naszym domu. Do decoupage’u możemy zastosować m.in. pudełek, ramek, ceramiki, świeczników. Wzory warto wziąć z serwetek, ale doskonale sprawdzą się i stare gazety, listy, zdjęcia, szkice lub nowe rysunki. Konieczne do cięcia ilustracji będą jednoznaczne nożyczki, nożyk lub żyletka. Do nakładania kleju i farby musimy też pędzli, gąbki, wacików kosmetycznych czy chusteczek.
Decoupage Gościno

Artykuł zaistniał we zgodzie Decoupage – co to jest?

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments