polerowanie lakieru

Jak polerować lakier samochodowy po zimie

Poradnik Klienta

Jak zadbać o {lakier|powłokę i lakier| auta po zimie – Doprowadzenie auta do programie po zimie to nie lada wyzwanie. Często wymaga chociaż odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą cech i braków możemy spowodować dużo krzywdy niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na moc czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często i są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto pamiętać, że jeżeli nasz lakier już dopadła korozja czy nowe uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To właśnie powiększy ubytki.

Jak zadbać o lakier auta po zimie

Powłoka lakiernicza, która daje nasze auto zakłada się w najpopularniejszych przypadkach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą warstwę (goły lakier) tworzę się tzw. bazą. Następnie ubiera się kolor oraz na zakończenie warstwę bezbarwna, której znaczeniem jest nadanie połysku oraz zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na bazaru nie brakuje również lakierów z bardziej skomplikowaną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, aby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie dysponuje toż natomiast większego uznania w sukcesie codziennej pielęgnacji. Problem oraz może pojawić się, kiedy któryś z punktów zostanie uszkodzony, więc warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak to przywrócić jego własny blask po zimie?

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Lakier zdecydowanie odczuwa warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto wtedy zadbać o niego, często po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które już się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto to sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą natomiast chciałyby ogromniejszego wydatku pracy. Polerowanie lakieru jest samą z najbardziej ciężkich i wymagających czynności. Wymaga dokładności, sporej energii a bardzo udanych ruchów. Warto też pamiętać, że czymś innym polerujemy elementy metalowe, oraz innym powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Świetnie kontrolującym się towarem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. Jednak przy ich zastosowaniu cały proces będzie czasochłonny i zmuszałem on nas dużo intensywnej precyzji. Dość odpowiednim rozwiązaniem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W obecnym wypadku polerowanie będzie trochę intensywne i ciężkie, natomiast wymagąją większej wprawy i zdarzenia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą zajmować się już klienci oraz będzie obecne dla nich bezpieczny sprzęt. Cięzko tym sprzętem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo przyjemnego i długo będącego nacisku. Niestety jednak trudno nam będzie uzyskać ponadprzeciętny efekt jeżeli należy o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek odnosi się zarówno do czyszczenia woskiem.

Jeśli ciż nie możemy osiągnąć pożądanego efektu, najlepiej przekazać nasz samochód w dłoni profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to wydatek od 300zł, jednak cena chce w ogromnej mocy od wartości auta, więc z ilości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą same wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Zwłaszcza jeżeli należy o elementy spotykające się w ziemiach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że dobrze kondycja lakieru samochodu, zależy zwykle z codziennej pielęgnacji i utrzymywania o niego. Nie należy zatrzymywać się nim jedynie sezonowo. Warto zwracać uwagę na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, które mogą dotykać karoserii naszego pojazdu. Pytanie o samochód to natomiast wielka niekończąca się relacja z wieloma elementami. Warto jednak nad nim robić, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam to wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje szyku i wartości oraz podnosi realną wartość samochodu. Do tego przystojne i lśniące auto przygotowane do wiosny auto przyzna się na drodze. Najlepsze kosemtyki do auta zlokalizujesz na ścianie. Pasty polerskie, pasty do korekty, woski oraz wiele nowych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments